مختصری درباره پایگاه علمی مهندسی جوش

پایگاه علمی مهندسی جوش در فروردین ماه سال 1383 فعالیت خود را بصورت یک وبلاگ با میزبانی پرشین بلاگ و با عنوان “وبلاگ مهندسی جوش” آغاز نمود و به سرعت به عنوان اولین وبلاگ تخصصی در حوزه مهندسی و بازرسی جوش مطرح شده و مورد استقبال قرار گرفت.

در ابتدا مطالب وبلاگ شامل نکات فنی کوتاه میشد. با افزایش استقبال متخصصین حوزه جوشکاری از مطالب وبلاگ و درخواست های متعدد دنبال کنندگان مطالب، فعالیت های وبلاگ توسعه یافت و موارد دیگری مانند مقالات علمی، خبر و مصاحبه با متخصصین، گالری تصاویر، تقویم رویدادها و تالار پرسش و پاسخ به محتوا اضافه شد. با این توسعه وبلاگ با در اختیار گرفتن دامنه weldeng.net و weldeng.ir ماهیت خود را از وبلاگ به سایت تغییر داد و نام جدید “پایگاه علمی مهندسی جوش” را اختیار کرد.

در سال 1391 پایگاه علمی مهندسی جوش توانست مجوز رسمی فعالیت خود را به شماره  1/3/91/41488 از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ نماید.

در حال حاضر پايگاه علمی “مهندسي جوش” يكي از پربازديدكننده ترين سايتهاي جوش و بازرسي در ايران بوده به گونه اي که به فراگيرترين رسانه مجازی جامعه جوش کشور تبديل شده است. سايت مهندسي جوش بيش از 9000 عضو حقيقي و حقوقي متخصص و مرتبط با زمينه هاي جوش، بازرسي و تستهاي غير مخرب دارد كه خبرنامه هاي اين سايت را از طريق ايميل دريافت مينمايند.

این پایگاه کاملا مستقل عمل کرده و هیچ گونه وابستگی به هیچ یک از نهادها، ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی ندارد.